Strona: Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie / Katedra Konserwacji Zabytków

Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie

2024-03-21

W ramach nowej inicjatywy, uczelnie zdecydowały się na realizację wspólnych projektów dydaktycznych i naukowych, aby umożliwić wymianę wiedzy, umiejętności i doświadczeń między pracownikami oraz studentami, wzajemnie się uzupełniając. Inicjatorką i koordynatorką tego przedsięwzięcia z ramienia Politechniki Rzeszowskiej jest dr inż. arch. Anna Martyka, prof. PRz, kierowniczka Katedry Konserwacji Zabytków na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Projektem ze strony Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie będzie kierować dr inż. arch. Dorota Jopek z Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Studiów Miejskich.

Uzgodniono, że przedsięwzięcia edukacyjne i badawcze będą realizowane w obszarze architektury, pod egidą Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. W przypadku Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, akcent zostanie położony na specjalizację z zakresu gospodarki przestrzennej, realizowaną przez Instytut Gospodarki Przestrzennej i Studiów Miejskich.

Porozumienie zakłada realizację poniższych celów:

• wymiana doświadczeń w metodyce nauczania,
  • prowadzenie wspólnych studenckich warsztatów, projektów architektoniczno-urbanistycznych, inwentaryzacji terenowych oraz konsultacji i korekt,
  • wymiana nauczycieli akademickich i pracowników naukowych w celu prowadzenia nieobjętych programem studiów wspólnych wykładów, seminariów, korekt, konsultacji, itp.,
  • prowadzenie wspólnych projektów badawczych,

organizowanie wspólnych wystaw i prezentacji prac studenckich, na podstawie.