Strona: Wystawa prac studentów architektury / Katedra Konserwacji Zabytków

Wystawa prac studentów architektury

2018-01-26

Studenci III roku kierunku architektura zmierzyli się w tym semestrze z trudnym zadaniem, jakim było zaprojektowanie budynku wielofunkcyjnego przy Rynku w Rzeszowie. Prace były realizowane pod opieką naukową pracowników Katedry Konserwacji Zabytków - Profesora Petera Pásztora oraz mgr inż. arch. Agaty Mikrut.

Studenci, w grupach dwuosobowych, przygotowywali koncepcje zagospodarowania działki w południowej pierzei rzeszowskiego Rynku, tuż przy ratuszu. Zaprojektowanie współczesnej formy architektonicznej w zabytkowym kontekście było dla nich dużym wyzwaniem. Końcowe rezultaty swojej pracy studenci zaprezentowali w formie plansz projektowych oraz modeli przestrzennych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia wystawy, którą będzie można oglądać do końca lutego br. w holu na pierwszym piętrze Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego Politechniki Rzeszowskiej.